Kolej transsyberyjska wita…

Świat się sypie, kometa lada dzień ma zaprowadzić ostateczny porządek na powierzchni Ziemi. Ludzie rzucają się do panicznej ucieczki lub załatwiania porachunkó między sobą, zarówno na poziomie indywidualnym jak i państwowym. A tymczasem nasi bohaterowie muszą się przedrzeć z Moskwy do Tybetu. Loty pasażerskie są wstrzymane, brakuje paliwa, więc podróż samochodem odpada, ale przecież pozostaje sławetna kolej transsyberyjska. Ostatni skład odchodzi w ciągu kilku godzin, a odejdzie pewnie punktualnie, skoro przynajmniej dwa wagony mają należeć do Temco Corporation. Tym składem będą również podróżować bohaterowie. 

Czeka ich dokładnie czterodniowa podróż, ponad 6300 km trasy pomiędzy Moskwą a Ułan Bator, wpier trasą transsyberyjską, potem transmongolską. NAleży pamiętać przy tym, że skłąd pędzący przez Syberię to nie Orient Express. Równie dobrze można tu spotkać młodych Ruskich opływających w bogactwa jak i robotników sezonowych w kraciastych koszulach: drwali, budowlańców, czasem i rolników. Może się okazać, że nikt nie zna angielskiego, ale równie dobrze, połowę pasażerów mogą stanowić turyści z Europy Zachodniej… albo uciekinierzy. A niespodzianki po drodze? Złodzieje, bandyci napadający na pociągi, zbunotwani żołnierz lub po prostu dezerterzy. No i Temco, nie wspominając o Istotach z Mitów.

O klimacie podróży z Moskwy do Ułan Bator (a nawet dalej) sporo można się dowiedzieć z filmu dokumentalnego (prawie dwugodzinnego!):

MOSKWA, podróż przez ROSJĘ

Co nieco o historii kolei, a potem podróż aż do ISZIM:

OMSK, NOWOSYBIRSK, KRASNOJARSK, IRKUCK, jezioro BAJKAŁ

UŁAN UDE

CHINY, no i zmiana podwozia 🙂

SHENYANG

Reklamy

Komentarze 3

  1. Trasa i sam pociąg rzeczywiście robi wrażenie – kawał historii można powiedzieć . Tyle że teraz po wagonach biegają potwory i korporacyjni najemnicy . I profesjonalisci od ratowania świata z dwoma walkie talkie z sklepu z zabawkami .

  2. Nie wspominajac o Afro – Samuraju z kataną (czy zatrzyma kule?) i białasie z piłą mechaniczną 🙂
    http://pl.youtube.com/watch?v=pNiX_l-HEGM

  3. No tak, jeszcze są Indianki, które boją się złego Manitou i wyrzucają antyczne zegarki przez okno. No i klasycznie spec od wszystkiego, cynik ponad wszystko, ex-policjant („Ale po co?”, „A musisz?”, „A co nas obchodzą kacapy?”:D)

    Pozdr

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s