Pościg za wrogiem – trailer sesji

Ostatnie rozkazy ze sztabu bretońskiego były jasne. Czekać. Nagły brak kontaktu z „Morrem” był zastanawiający, lecz nie należało od razu wieszczyć katastrofy. Może po prostu musiał zawiesić na jakiś czas kontakty ze swoimi łącznikami? W takim razie za kilka, może kilkanaście dni wznowi swoją działalność. Natomiast gdyby wpadł w łapy cesarskich? Cała siatka wywiadowcza prawdopodobnie byłaby stracona. Dywersanci wyłapani a plan sparaliżowania Imperium w pierwszych dniach wojny spaliłby na panewce. Wedle generała de Poitiers wraz z informacją, że agent wpadł należało rozpocząć operację wyzwalania północno-zachodniego Imperium. Zdezorganizować działania armii cesarskiej szybkimi uderzeniami kawaleryjskimi wzdłuż traktów i błyskawicznie zająć Carroburg oraz Middenheim, następnie przegrupować siły i wraz z armią, która przebije się przez przełęcz helmgarcką, wziąć w kleszcze wojska Cesarza w Reiklandzie. Ale do takiej decyzji potrzebował pozwolenia od samego Króla, więc czekał.

***

Sytuacja na szachownicy komplikowała się, setki pionów i figur, pozorne i oficjalne posunięcia, gambity czy wreszcie zwykłe triki i oszustwa. Ci którzy wydawali się pionami, mogli stać się jutro najmocniejszymi figurami. A to wszystko w zależności od sytuacji geopolitycznej. W tej chwili na szachownicy do starcia szykowało się kilka potęg. Pięć, może sześć. Każda z nich miała swoje cele i starała się przejrzeć plany przeciwnika. Bałagan trudny do ogarnięcia. Dla człowieka.

***

Wszystko wskazywało na to, że ich prześladowcy z jakiegoś powodu stracili trop. Mogli w spokoju zwolnić, wyleczyć rany, odpocząć. Tak by zrobił amator, lecz oni byli profesjonalistami. Przed nimi był jeszcze szmat drogi i zadanie do wykonania. Bez słowa sprawdzili ekwipunek, broń. Szybko zmienili opatrunek rannemu i ponownie dosiedli zmęczonych koni. Jeszcze dzień lub dwa wytrzymają, potem trzeba będzie skorzystać z zapasów przygotowanych przez kompanów kryjących się po lasach. Byle dalej na zachód… bądź na południe.

Reklamy

Komentarze 4

  1. Środkowa cześć ciekawa bardzo .

  2. Jak nam zwieją to będzie buba
    Dobrze ze nie zmieniaja kurierow tak czesto jak konie inaczej wogole bysmy ich zgubili. Wyglada na to ze bede musial pojechac z Jorgulem do klasztoru, mam nadzieje ze sie nie pogubimy zbierajac sie do kupy.Dobrze by bylo sie podleczyc przed finalna konfrontacja ,jeszcze jedna wtopa i skopie nam tylki banda 15latkow z ASG.

  3. że co?

  4. Walić Jorgula, niech siedzi w klasztorze, macie ważniejsze rzeczy na głowie niż ewentualny jeden trup, tysiące trupów w imperium a wy samym środku. z tego co kojarzę to znów postawił na swoim i polazł gdzie nie powinien?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s