Trailer do nowego „Conana”

No, wreszcie jest. W moim odczuciu nie wygląda to źle, aczkolwiek ocenianie filmu po trailerze nie jest zbyt mądre. Póki co design mi odpowiada, jest odpowiednio egzotycznie. Mało skojarzeń ze znanymi nam kulturami czy nie daj Cromie zachodnim feudalizmem. Trudno rozpoznać obszar akcji, ale wątki batalistyczne (słonie bojowe!) wskazywałyby, że chyba armia Koth tam się pojawi. A jak Koth, to pewnie po właściwej stronie Aquilonia?  Raczej nie Khauran, za mało pustynnie, za mało gór. Poza tym trailer przerzuca miejsca akcji. Jest śnieg (Cymmeria? Retrospekcja?) i chyba przebitka Pikta (0:36 – jakiś taki mocno indiański). Pustoszone miasto nieco w architekturze nawiązuje do Grecji (nic oryginalnego tutaj akurat). Po drodze jakieś typwe dla naszego klimatu lasy, ale niedługo po tym imponujący port na klifie. Na Stygię to nie wygląda. Argos? Zingara? Bitwa z kolei w dość ponurych, wręcz sinych barwach, klimat też nie za ciepły. Ponownie Cymmeria czy inna Hyperborea? Albo się Conan szwenda po całej Hyborii w jednym filmie, albo z mojego punktu widzenia świat może być niezbyt spójny (tudzież niezbyt zgodny z oryginałem).

Magia nieco zbyt nachalna, ale to już chyba prawo medium wizualnego, jakim jest film.

Tak czy inaczej nie jest tak źle, jak pierwotnie myślałem, że będzie. Nawet Momoa jakiś taki „conanowski” się zrobił. Poczekamy, zobaczymy.

Reklamy

Komentarzy 5

  1. Momoa pasuje, z tym że to jest młody Conan. Nierozważny i lekkomyślny, szukający przygód i pakujący się w każdą kabałę bez zastanowienia. To nie jest król, ani nawet pogranicznik z „Za Czarną Rzeką”. Momoa pasuje mi na Conana z Zamorry, Conana z „Wieży słonia”. Takie wrażenie odnoszę po nieco ponad 2 minutowym filmie.
    Zobaczymy czy nie spaprali fabuły za bardzo.

  2. Absolutna racja. Na Cymmeryjczyka z czasów Wieży Słonia pasuje idealnie. A co do fabuły, ja bym się nie nastawiał na zbyt liczne nawiązania do pierwowzoru. Stawiam na to, że zrobią, jak w dwu poprzednich ekranizacjach – podobne nazwy, imiona, ale opowieść zupełnie inna. Niekanoniczna.

  3. Ale pójdziemy na to wszyscy hurtem do kina? 😀

  4. Obowiązkowo, pod karą utraty postaci. Kto nie pójdzie, gra kulawym Piktem.

  5. jestes bez serca
    😛

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s