Wolsung – przygotowania do gry (post dla graczy)

Poniżej treść Wielmożnej Jaśnie Pani Madzialeny – Hrabini Gry. Przyszli gracze w Wolsunga – przeczytać i dać znać, że komunikat dotarł i został zaakceptowany:

W związku z faktem, że wyklarowała się trzyosobowa grupa do Wolsunga (Tomek, Damian, Beata, może Jaro z czasem przestanie się wygłupiać z „nieczuciem klimatu” i też dołączy łaskawie), a pierwsza sesja zbliża się nieubłaganie, czas pomyśleć o postaciach.  Wszystko, a na pewno większość potrzebnych do tego celu  materiałów, jak tworzenie postaci, opis świata, mechanika i inne znajdują się:

KOMPENDIUM

JAZDA PRÓBNA (czyli podstawy mechaniki oraz tworzenie postaci)

KARTY POSTACI (Można znaleźć też inne, ale te wg. mnie są optymalne.)

A w razie czego pytania kierować do mnie poproszę.

A co do postaci: jako że graczy mało, a świat daje olbrzymie możliwości i pewnie nie będziecie wiedzieć, na co się zdecydować, to poproszę (o ile ktoś chce oczywiście) o stworzenie dwóch postaci. Będzie sobie można wybrać – na wyprawę do dżungli zgarnąć archeologa czy myśliwego, a  przygodę w mieście rozegrać, dla przykładu – jego bratem:  agentem Alven Yardu, technomantą, lub co kto tam chce. Po czym wybrać ulubioną do rozegrania kampanii.  Nie będzie to problemem, ponieważ  wszystkie te postacie będą się znały, ponieważ, uwaga: wszystkie będą członkami Literackiego Klubu Dam i Dżentelmenów „Różowa Kakadu” (proszę się nie śmiać, ta nazwa mi się przyśniła i coś mi mówi, że się sprawdzi). Członkowie tego Klubu muszą mieć jakieś osiągnięcie (i tak trzeba jakieś opisać przy tworzeniu postaci), z którego są znani, a będąc członkami klubu opisują swoje przygody (oczywiście te, które mogą opisać) w wydawanej raz na kwartał książeczce serii ”Różowa Kakadu” , znanej pod obiegowa nazwą „Książeczka z Papużką”. Cały przychód ze sprzedaży przeznaczany jest na stypendia dla ubogiej, lecz zdolnej i pracowitej młodzieży, a bohaterowie opowieści zyskują sławę. Na bazie najciekawszych historii mogą powstać sztuki teatralne, opery, czy nawet filmy! Trudno o lepsze uhonorowanie bohaterów.

Kilka wytycznych co do postaci:

– wszystkie są szanowanymi obywatelami na poziomie (nie żaden tam nicpoń z nizin społecznych czy sprzedawca garnków);

– wszyscy muszą przebywać w Lyonesse na początku;

– wszyscy się znają (wiem, znowu idę na łatwiznę);

– opiszcie historię postaci (byle nie za długą), jakieś zahaczki fabularne (może wykorzystam), znajomych, dom lub mieszkanie (można nawet adres podać);

– rys charakterologiczny, sympatie, nałogi i te inne (żeby postać wyrazista była);

– oczywiście gadżet (tak jak w „Jeździe Próbnej” opisane);

… no i tyle.

Reklamy

Komentarzy 8

 1. 1. Jaro pierdoli. Żeby to jeszcze było bogate życie seksualne, ale on pierdoli jakoś tak bez sensu i efektu. Jak ja pogram bez drugiego z naszej typowej LOŻY SZYDERCÓW?

  2. Absolutna zgoda co do zasad. Każdy wchodzi do gry znając mechanikę z Jazdy Próbnej. Zaoszczędzimy mnóstwo czasu na sesji i większość nerwów Mistrzyni gry (i niektórych graczy też, np. moich).

  3. Pomysł z Kakadu rozpieprza. Już Ci mówiłem, Madziu. Z marszu będziemy robić testy, by nie stracić reputacji:
  – Skąd Pan jest?
  – Z Różowej Kakadu
  – To klub nocny?
  – Nie, opiekujemy się biednymi dziećmi.

  FAIL!!!! 😀

  Super, podoba mi się:).

  4. Czy można sobie w domu stworzyć postać, czy na sesji będziemy je dziergać?

  5. Ata, Damian i Jaro (w dupie mam Twoją deklarację o niegraniu:)), jak coś to możemy wspólnie u mnie na chacie wydziergać postać. Ewentualnie przez neta. Chętnie pomogę.

 2. Punkt numer 5 podoba mi się 🙂 Chętnie skorzystałabym – sesja nie przepadnie, a uniknie się niepewności czy pomyłek przy tworzeniu postaci samemu. No i można by się już od razu dogadać, zgrać, zobaczyć, jakie kto ma pomysły, może już się zawiążą jakieś miłości czy więzy krwi…
  Ale jak ktoś już ma jakiś zarys w głowie, to niech się określi już tutaj, żeby potem się nie okazało, że kilka osób się na technomantę napaliło 🙂

 3. Biblioteczka Różowej Kakadu z jakiegoś powodu kojarzy mi się z Bluszczem 🙂

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Bluszcz_(czasopismo)

 4. @ Jane
  Nieeee, ja się tam w sufrażystkę bawić nie będę:). Kakadu to Klub Dżentelmenów i Dam. A kojarzy się (mi przynajmniej) z domem rozpusty.

 5. Widzę że zapowiada liga niezwykłych przypadków doktora hyde . Ale prostym doktor to będzie okazem wszelakich cnót i wychowania .;)

 6. sprzedawca garnków to wielki wynalazca . Ponawiasz wynalazł perkusje 😛

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s