Zaginiona ekspedycja 15 Coś się kończy, coś się zaczyna

– „…dlatego, w związku z rażącym, wielokrotnym przekroczeniem uprawnień a także niespotykanym do tej pory w tym oddziale Biura Śledczego lekceważeniem misji Biura, wypracowanych zasad działania oraz bezpieczeństwa własnego i osób postronnych, nie widzę innej możliwości niż zwolnienie oficer Lany Skylight z pracy w Biurze Śledczym, z wpisem do akt uniemożliwiającym dalsze zatrudnienie w organach federalnych, ze skutkiem natychmiastowym. Podpisano, Porucznik Nicolas Ferther.”

Porucznik Nicolas Ferther nigdy nie był oficerem liniowym. Jego cała kariera zaczęła się za biurkiem i tak już zostało, do dzisiaj. Nie miał w związku z tym żadnego zrozumienia dla okoliczności wymagających złamania procedur a wszelkie wątpliwości związane z pracą w terenie wydawały mu się obce z perspektywy jego biurka. Skończył czytać pismo i popatrzył z wyższością na Lanę. Zresztą, czytać to nawet za mało powiedziane. Porucznik niemal deklamował każde napisane przez siebie słowo, lubując się brzmieniem swojego głosu i treścią dokumentu, który łamał agentce karierę i zamykał drogę do jakiejkolwiek istotnej służby publicznej.

Cthulhu 116

– Te trupy były niepotrzebne, panno Skylight. Kara i tak jest niewspółmiernie niska do pani win, ale centrala naciskała, żeby uniknąć procesu i poprzestać na zwolnieniu z pracy i wilczym bilecie. To chyba tyle w części oficjalnej. Od siebie z chęcią zaś dodam, że cieszę się, że to już koniec. Nikogo już nie zabijesz, narwańcu pierdolony. – wycedził porucznik i uśmiechnął się raz jeszcze.

* * *

Raport z opieki medycznej udzielonej Alexandrowi Emersonowi, mężczyźnie rasy kaukaskiej, lat 43. Data 13 listopad 1923.

Udzielający pomocy: Alexander Knox.

13 listopada zgłosił się pacjent wymagający intensywnej opieki. Wrócił z gór, gdzie wybrał się na polowanie. Podczas wyprawy osunął się w rozpadlinę skalną, co spowodowało dużą ilość obrażeń, całego ciała, w szczególności twarzy. Pacjent skarżył się także na wyjątkowo silne bóle brzucha i pleców, które wywoływały u niego ataki bólu kończące epileptycznymi upadkami na podłogę. Pan Emerson bił się wtedy pięściami po brzuchu, krzycząc że „chce to zatłuc”. Po zaaplikowaniu środków przeciwbólowych pacjent poczuł się na tyle lepiej, że zdecydował się wybrać pociągiem do Dalles.

Uwagi: Tłumaczenie mojego imiennika o upadku w rozpadlinę nie wygląda przekonywująco; w każdym razie nie było jedyną przyczyną powstania obrażeń – pręgi na ciele, zwłaszcza na szyi, twarzy i rękach pozwalają domyślać się, że był chłostany czymś w rodzaju miękkiego, elastycznego bicza lub liny, lub bardzo silnie takowym skrępowany, raczej przez krótki czas. Wyjątkowa bolesność w jamie brzusznej i okolicach kręgosłupa mogła jednakże być wywołana upadkiem i naruszeniem organów wewnętrznych i kręgosłupa. Ponadto Emerson wykazywał objawy wyczerpania, wygłodzenia i wychłodzenia – typowe dla osoby zagubionej w górach podczas złej pogody.

Nie udało się pozyskać zdjęć nietypowych obrażeń.

Podpis:

Alexander Knox, felczer medycyny.

* * *

Na słonecznej ulicy Worcester pani Kovalic niosła koszyk z zakupami. Lekko nadpsute pomidory, ale w świetnej cenie. W zupie i tak nie będzie czuć, a najgorsze się obkroi. Niestety, nie było mięsa w dobrych pieniądzach a i ziemniaki coraz droższe. Zły humor miał ją jednak wkrótce opuścić, bo oto zobaczyła idącą z naprzeciwka sąsiadkę, panią Alwright. A to oznaczało możliwość spędzenia pół godzinki, w porywach do dwóch godzinek, na komentowaniu wad i przywar sąsiadów. Oraz pikantnych historii z nimi związanych. A tym razem Kovalic miała prawdziwą bombę!

– Bry, pani Kovalik. Mąż już się pogodził ze swoim szefem, czy go jednak wywalą?

– Bry. Pogodzili się, nawet podwyżkę dostał i w ogóle się nie kłócili. Ale… Czy… – Kovalik zawiesiła dla efektu głos –  Widziała pani, pani Alwright, ten cały Wilson-Burch znowu się wprowadził!

– Tak, widziałam. Nawet mu się ukłoniłam. Popatrzył na mnie jakoś tak pusto. Dziwak jakiś. Pewnie ma kochankę.

Kovalik nie była zadowolona, że Alwright już wie o Wilsonie. Jednak, nie wystrzelała się z jeszcze z całej amunicji – Pewnie nie ma, ale by mu się przydała! Jakoś dziwnie, że tak sam mieszka. Pani Benson mówiła, że jak ją badał, to jakoś dziwnie mu się oczy świeciły. Czyli nigdy nie wiadomo, proszę pani! Wilson nie przyjmuje teraz dużo pacjentów, ale mój kuzyn, który pracował jako pielęgniarz w szpitalu Łazarza aż do pożaru, mówił że Wilson miał ciężką ranę szyi! To dlatego teraz zamiast odwrócić głowę, żeby się obejrzeć, to odwraca się cały. I mówił też, że po nocach strasznie krzyczał w tym szpitalu! W obcym języku! I jak ten pożar wybuchł i go wynosili, to też krzyczał!

– Co też pani… No, no, no… A taki niby spokojny lekarz… Do czubków by go trzeba!

Pani Alwright była oszołomiona i zmieszana. Usłyszane wieści nie mieściły jej się w głowie. Pani Kovalik była szczęśliwa.

tumblr_mh87bvg6JI1rmxz1qo1_500

* * *

Pacjent: George Herman Dunn

Objawy: wycofanie, odrętwienie, zamknięcie się w sobie

Lekarz prowadzący: doktor Frederick Kruger

Opis przypadku: Pacjent pod wpływem traumy zamknął się w sobie. Objawy przypominają niektóre przypadki zaobserwowane podczas Wielkiej Wojny. Pacjent nie reaguje świadomie na bodźce, chociaż automatyczne odruchy funkcjonują prawidłowo. Oddycha, mruga, karmiony przełyka, chociaż sam nie reaguje na obecność jedzenia nawet po dwudniowym odstawieniu pokarmów, nie ma problemów z trawieniem i wydalaniem, chociaż wymaga pełnej opieki w zakresie higieny, jak niemowlę. Ma podwyższoną temperaturę ciała. Od przywiezienia do zakładu psychiatrycznego schudł 31 funtów.

Według informacji pochodzących od salowej, wczoraj pacjent wyszeptał słowo, które brzmiało jak „mood” lub „hood”. Dalsze postępy w terapii spodziewane wkrótce po zastosowaniu elektrowstrząsów, pierwszy cykl rozpoczynamy jutro.

tumblr_mfmgwnjZ0P1r2p7cpo1_500

* * *

TOP SECRET

Rozkaz dzienny numer 10744

Niniejszym rozkazem była oficer Biura Śledczego Lana Skylight otrzymuje nominację na stopień kapitana BŚ wraz z zaszeregowaniem do odpowiedniej do stopnia kategorii wynagrodzeń.

W ciągu dwóch tygodni kapitan Skylight utworzy z wybranych przez siebie agentów Biura Śledczego ośmioosobowy oddział specjalny, którego dowództwo obejmie osobiście. Przy doborze kandydatów wskazane jest wybrać osoby młode, silne i inteligentne, niemające rodziny, których ewentualna śmierć w akcji nie pozostawi wdów i sierot.

Zadaniem nowo tworzonego oddziału będzie pilnowanie bezpieczeństwa publicznego w zakresie uznawanym za nieistniejący, nazywany najczęściej zjawiskami paranormalnymi, potworami i magią. Oddział będzie strzegł bezpieczeństwa obywateli Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej, przeciwdziałając skutkom paranormalnych manifestacji, jak również zapobiegając im. Zakres działania i umocowań oddziału będzie bardzo szeroki, zostanie nadany osobnym dokumentem. Oddział otrzymuje dostęp do wyposażenia specjalnego.

Oddział otrzymuje kwaterę o utajnionej lokalizacji, która zostanie przystosowania do gromadzenia materiałów stanowiących dowody w śledztwach i dokumentację przypadków będących obiektem dochodzeń oddziału. Kwatera otrzymuje kryptonim kodowy „Strefa 51”.

Ze względu na zakres działania nieuwzględniony prawem Stanów Zjednoczonych, lub bezpośrednio to prawo naruszający, działania oddziału otrzymują klauzulę niejasności: „tajne” a samo jego istnienie klauzulę „ściśle tajne”.

Kapitan Lana Skylight za działania oddziału odpowiada bezpośrednio przede mną i tylko przede mną.

Podpisano:

J. Edgar Hoover

tumblr_mhaqseT0Zi1rmyhabo1_500

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s