Wszyscy ludzie Firewall odc. 12-13 – Kill satisfaction or Killsat is faction?

Ariffa Salome Medea (Madzia) – Ośmiornica z podgonioną ewolucją (uplift) z niewielkiej sekty czczącej niejakiego Cthulhu mającej swą siedzibę w małym habitacie być może gdzieś w okolicach Neptuna (frakcja – Brinker). Fajter co się zowie z gnatem w niemal każdej macce. Muza: lewacki i anarchizujący kryl o imieniu Kryl.

James van Buren (Jaro) – szpieg, potomek pierwszych kolonistów, którzy musieli wyemigrować z Afryki Południowej bądź Holandii. Z tego względu poczuwa się do solidarności wobec anarchistów (frakcja). Nietypowy morf: phase, będący połączeniem zalet społecznych sylfa oraz umiejętności infiltracyjnych ducha, pozwala mu poczuć się niczym niejaki James Bond. Całkiem niezły haker. Muza: Phoebe, elfiej urody konstrukt przypominający bohaterki sieciowych gier RPG.

Saad Kamal (Damian) – spec od zaawansowanych technologii, mechanik, elektronik, złota rączka z ego uploadowanym do morfa liquid steel (możliwości T-1000 z Terminatora 2), na co dzień niczym z wyglądu nie różni się od człowieka (uroda arabska), choć jest syntetykiem. Potomek pierwszych kolonistów, wspiera tytańską frakcję (ma własną mikrokorporację). Muza: Mikrobi (wiadomy robot z legendarnego serialu animowanego produkcji węgierskiej).

Kleofon Graff (Ata) – Futura ze Straconego Pokolenia (arabskie DNA), psioniczka i ultymatka (frakcja). Początkująca łowczyni nagród i poszukiwaczka zaginionych ego. Muza: Zed, a jaki jest Zed, każdy wie, kto oglądał Pulp Fiction.

Scenariusz Killsat is faction – własny


moon-5day-1807

Killsat is faction lub Kill Satisfaction to w sumie nie tyle scenariusz co zbiór kilku scenariuszy spiętych klamrą zadania, które muszą wykonać bohaterowie. Jak się okazało w praniu, coś co zaplanowałem na kilka sesji, rozciągnęło się na dużo więcej. W tym raporcie zawarłem wstęp do tej ramowej opowieści oraz pierwsze z czterech zadań, których podjęli się agenci Firewall.

22.01 11 AF

Po ostrej akcji na Weather 5 morfy bohaterów trafiły (jak zwykle) do komór leczących lub pod opiekę techników, jak w przypadku Saada. W tym samym czasie ega nie próżnowały. Przyjęcie propozycji pracy dla Arisy (przewodniczącej Rady Gwiezdnej) i Konstelacji wiązało się z jak najszybszym wylotem w stronę Luny. Właśnie tam deputowany rządu Konstelacji – Mathua Bellé – miał podjąć rozmowy z rządem Sojuszu Lunarno-Lagrangiańskiego (Lunar Lagrange Alliance, w skrócie LLA). Zadaniem BG była ochrona deputowanego, wsparcie go podczas rozmów negocjacyjnych, a jak trzeba udział w operacjach związanych z projekcją siły. Głównym tematem negocjacji był zakup od LLA orbitalnych, zautomatyzowanych platform bojowych, czyli tzw. killsatów. Konstelacja Morningstar, zdając sobie sprawę z narastającej wrogości ze strony Konsorcjum Planetarnego, zamierzała solidnie wzmocnić swój potencjał obronny. Młodziutkie państwo póki co bazowało na niewielkich, dobrze wyszkolonych siłach policyjnych i specjalnych, jednak w sytuacji, gdy flota Konsorcjum wyraźnie zaczęła zagrażać Wenus, należało liczyć się z pełnoskalową wojną.

Jakie problemy mogły czekać bohaterów. Jasne było, że Konsorcjum ma swój wywiad i utrudni rozmowy z LLA. Oversight z Orsonem Pournelle’em na czele zdawało sobie sprawę ze skuteczności BG, toteż zaangażuje spore siły, by storpedować negocjacje. Wszelkimi sposobami.

Innym problemem miał się okazać sam Mathua Bellé. Deputowany Gwiezdnej Rady Konstelacji słynął z talentów społecznych, był prawdziwym geniuszem negocjacyjnym. Był również specyficznym ego w specyficznym morfie – neoteniku. Bellé potrafił zachowywać się kompletnie infantylnie, jak prawdziwy kilkulatek. Lub kilkulatka, biorąc pod uwagę, że miał zwyczaj często i zaskakująco zmieniać płeć dzięki hormonalnym wszczepkom. Zresztą na co dzień był to androgynik, z trudną do ustalenia płcią.

Bohaterowie stanęli przed kolejnym wyborem. Mogli udać się wraz z deputowanym na Lunę transferem osobowości, co wiązało się z porzuceniem znanych i dobrze opanowanych morfów. Mogli polecieć jednym z frachtowców, ale to wiązało się z niemal 20-dniowym opóźnieniem, które z pewnością wykorzystałoby Konsorcjum. Ostatecznie BG (po dość burzliwej dyskusji) wybrali transfer w zakupione przez Konstelację morfy. O ile dla Jamesa udało się znaleźć ghosta, to Ariffa musiała porzucić swoją ośmiornicę i wgrać się do furii, a Saad do remade’a (wyraźnie mniej odpornego na ranienie, co szybko zauważył Tytanin).

Ariffa narzeka na nowego morfa (furię). Ma swoje wady, ale przynajmniej jak ośmiornica ma osobny otwór do żywienia i wydalania.

James: Dobrze na tym wyszła. Nie odbija jej się kupą. Best. Morph. Ever.

Po wszystkim należało wybrać cel transferu, cylinder O’Neilla Remembrance w punkcie L5, centrum LLA lub Erato – największe miasto na Lunie.  BG zdecydowali o lądowaniu na samym księżycu. Transfer przebiegł bez zakłóceń. Dla bohaterów. Już na miejscu po uploadzie w przygotowane na terenie ambasady wenusjańskiej morfy dowiedzieli się od Reginelda Tarkusa, ambasadora Konstelacji, iż pan/-i Mathua Bellé został uszkodzony podczas transferu w wyniku ataku hakerów. Jego ego, solidnie pokiereszowane, jest wciąż rekonstruowane na bazie kopii. Ze względu na perturbacje prawne (niemożliwość powołania kopii alfa przy jednoczesnym istnieniu oryginału) cała operacja jest dość żmudna i potrwa kilka dni. Szczęśliwie jednak Bellé wróci do stanu sprzed transferu. Wedle słów ambasadora atak był przeprowadzony doskonale i tylko dzięki łutowi szczęścia nie skończył się np. nadpisaniem kodu ego Bellé.

Bohaterowie skontaktowali się z Arisą, otrzymując od niej uprawnienia do negocjacji z przedstawicielami Rady Sojuszu. Tym samym BG mieli zdecydować o wydaniu miliardów kredytów w ramach projektu militaryzacji Wenus. Konsorcjum jak widać nie zamierzało do tego dopuścić. Dowodem tego był atak na transfer Bellé oraz streamy korporacyjnych mediów wciąż nadające informacje o negocjacjach Konstelacji, dążeniu do wojny. Na całe dwa dni wirtualne czołówki zajął materiał informujący o ambsadorze Konstelacji na Tytanie, który poprosił o azyl w ambasadzie Republiki Jowisza. Powodem miał być sprzeciw wobec polityki Wenus i próbom zakupu satelitów bojowych i platform od Wspólnoty Tytana.

Po Erato nie wolno nosić broni.

Ariffa: Biorę katanę.

MG: To broń.

Ariffa: Noszę katanę jako ozdobnik. Biżuterię.

James: Na pewno się na to nabiorą.

copernicus_ap17

Krater Eratosthenes – pod nim rozciąga się największe miasto Luny – Erato.

23.01 11 AF

Pierwsze dwa dni bohaterowie, przyzwyczajając się do nowych morfów, toczyli rozmowy głównie przez mesh. Skontaktowali się z przedstawicielami LLA, wreszcie przeprowadzili szereg rozmów z Avrą Don – panią prezydent LLA oraz jej doradcą wojskowym – Ordem Brownem. O ile sympatia Avry raczej byłą po stronie Konstelacji (Konsorcjum wszak to naturalnym rywal LLA), to prezydent jednocześnie zdawała sobie sprawę ze słabości Wenus. Znajomości bohaterów w sieciach reputacyjnych potwierdzały, że LLA dysponuje w miarę nowoczesnymi platformami, lecz obawia się, że sprzedanie ich Konstelacji może obrócić korporacje przeciw Lunie. Ostatecznie jednak długie i mozolne rozmowy zakończyły się sukcesem. Następnego dnia miało dojść do podpisania umowy.

24.01 11 AF

Nim bohaterowie spotkali się w biurach rządowych z Avrą Don i podpisali porozumienie pomiędzy LLA i Konstelacją, pozwiedzali Erato. Piękne miasto, usytuowane w ogromnych, ponadkilometrowych kawernach wręcz kipiało życiem. Na tarasach pyszniły się parki, rozaria czy ogrody. Wielobarwny tłum mieszkańców przemierzał rozległe aleje i place. Wirtualne niebo rozszerzonej rzeczywistości kryło przed oczami bohaterów kamienne sklepienie wzmocnione diamentem i aerożelem.

Kilka godzin później Avra Don i Arisa (za pośrednictwem BG) podpisały porozumienie, na mocy którego Konstelacja za niespełna 2 miliardy kredytów zakupiła 40 killsatów. Niestety było to dwa razy mniej niż liczyła Konstelacja. Oficjalnie LLA nie zamierzało bardziej wesprzeć Wenus, by nie zaogniać relacji z Konsorcjum. Nieoficjalnie jak się później okazało, to już inna bajka.

Ten dzień nie zakończył się jednak tak dobrze, jak się zapowiadał. Jeszcze wcześniej skontaktował się z BG Orson Pournelle, po raz kolejny przekonując ich, by zmienili barwy. Na próżno.

Przed samą ambasadą doszło do zamachu. James i Ariffa w ostatniej chwili wyłapali, że coś jest nie taki zdołali umknąć przed ogniem snajpera na posesji 200 metrów dalej. Ariffie udało się go nawet ranić, ale w tym czasie operatorzy sił specjalnych Konsorcjum (znowu audyt Oversight?) użyli eksperymentalnej technologii i zhakowali ego Saada (hacking biomorfa jest bardzo rzadki). Saad nie utracił świadomości, ale ktoś przejął nad nim kontrolę. Zabrał broń jednemu z ochroniarzy ambasady, zabił go i praktycznie rozstrzelał Jamesa, w tym czasie dwu innych operatorów pokryło ogniem perymetr ambasady Konstelacji. Ariffa dobyła katany, ale co inne ośmiornica a co innego wolniejsza od niej furia. Wykonała dwa ataki, odcięła rękę Saadowi, a potem go powaliła, sama jedna oberwała od któregoś z agentów korporacji. Walka trwała z kilka sekund, toteż agenci Konsorcjum zdołali uciec (wraz z rannym snajperem), a załatwionych bohaterów przejęła ochrona ambasady.

Po zadymie przed ambasadą.

MG: Saad, za kilka dni ci ręka odrośnie.

Saad [rozeźlony]: Po chuj mi ta dłoń?!

Ariffa: Mogę odciąć.

Saad: JUŻ ODCIĘŁAŚ!

25-27.01 11 AF

Nie po raz pierwszy i nie ostatni zapewne morfy bohaterów wylądowały w zbiornikach. Po odzyskaniu świadomości ich ega zajęły się researchem. Wspierani przez muzy rozpostarli swe meshowe macki i zagrzebali się w sieciach reputacyjnych. Szukali informacji o działaniach Konsorcjum, ale przede wszystkim starali się znaleźć sposobu na zakup kolejnych satelitów i platform. Po dwu dniach efekty były całkiem niezłe, kilka formalnych i nieformalnych organizacji wyraziło wstępne poparcie, o ile BG pomogą w realizacji pewnych przedsięwzięć:

  1. LLACO (Lunar-Lagrange Alliance Civil Organization) – w skrócie mafia lunarna. Nav Garson obiecał 10 platform bojowych, jeśli BG zdołają zdobyć dla niego złotą gałązkę oliwną, pamiątkę po lądowaniu Apollo 11 w epoce sprzed Osobliwości.
  2. Szumowiny – reprezentuje ich Sugali Ali, Król Piratów z Fresh Kills, klastra L5. BG mogą otrzymać od nich ok. tuzina starych platform orbitalnych, sprawnych, ale nie najnowocześniejszych. Skąd? Z pewnego wraku lotniskowca uderzeniowego, który osłaniał Ewakuację podczas Upadku. BG, bagatela, mają dostać się z piratami na pokład wraku i pomóc w „odzysku” z niego pojazdów bojowych.
  3. Reklamytywiści –Tate Markess z Vo Nguyen, szefowa Earth Reclamation Projectobiecałą kilkanaście satelitów, o ile tylko BG pomogą grupie reklamytywistów w dostaniu się na pokład niesławnego habitatu Shenlong (dawnej chińskiej instalacji wojskowej na MEO).
  4. Pastfinders – również reklamytywiści z bliskimi kontaktami pośród ERP. Spółka poszukiwawcza, której szefuje niejaki Montana, siebie i swoich ludzi nazywa combat archeologists. Ekipa specjalizuje się w odzysku dziedzictwa Ziemi. Mówi się, że na samej Ziemi też ląduje (stąd „archeologowie boju”). BG mieliby wziąć udział w jednej z ultratajnych operacji Pastfinders, w wyniku której mieliby otrzymać 20—40 starych, lecz wciąż sprawnych platform niskiej i średniej orbity.

Operacje zdawały się mieć różny poziom trudności, toteż BG dość szybko ustalili kolejność, wedle której się ich podejmą. Co ciekawe żadnej nie odrzucili. Na pierwszy rzut poszło zadanie od LLACO, następnie Shenlong lub wrak lotniskowca i na sam koniec epicka śmierć na Ziemi :).

Cleo pojawiła się po czasie, toteż BG muszą sami dla niej załatwić morfa. Ze względu na ograniczone środki wynajęty zostaje przechodzony splicer.

James [patrzy krytycznie na morfa Cleo]: Lepiej sprowadzić starego morfa. Będzie ci potrzebny.

MG: Przewidujesz, że już wkrótce stary jej będzie potrzebny, bo ten…?

Cleo: Robię backupa!

Ariffa [rozżalona]: Ej! On jest wynajęty na moje nazwisko!

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s