Wszyscy ludzie Firewall odc. 25 – NORAD

Ariffa Salome Medea (Madzia) – Niegdyś ośmiornica z podgonioną ewolucją (uplift) z niewielkiej sekty, czczącej niejakiego Cthulhu, mającej swą siedzibę w małym habitacie gdzieś w okolicach Neptuna (frakcja – Brinker). Fajter co się zowie z gnatem w niemal każdej macce. Obecnie upgrade’owana furia, w dodatku facet, w dodatku o aryjskim wyglądzie. Muza: lewacki i anarchizujący kryl o imieniu Kryl.

James van Buren (Jaro) – szpieg, potomek pierwszych kolonistów, którzy musieli wyemigrować z Afryki Południowej bądź Holandii. Z tego względu poczuwa się do solidarności wobec anarchistów (frakcja). Nietypowy morf: phase, będący połączeniem zalet społecznych sylfa oraz umiejętności infiltracyjnych ducha, pozwala mu poczuć się niczym niejaki James Bond. Całkiem niezły haker. Muza: Phoebe, elfiej urody konstrukt przypominający bohaterki sieciowych gier RPG.

Saad Kamal (Damian) – spec od zaawansowanych technologii, mechanik, elektronik, złota rączka z ego uploadowanym do morfa liquid steel (możliwości T-1000 z Terminatora 2), na co dzień niczym z wyglądu nie różni się od człowieka (uroda arabska), choć jest syntetykiem. Po utracie morfa wrócił do otrzymanego niegdyś remade’a, łysego, atletycznego o wielkiej głowie. Potomek pierwszych kolonistów, wspiera tytańską frakcję (ma własną mikrokorporację). Muza: Mikrobi (wiadomy robot z legendarnego serialu animowanego produkcji węgierskiej).

Scenariusz Killsat is faction – własny c.d. – wciąż na wypalonej Ziemi, posród ruin Colorado Springs. Sytuacja się komplikuje.


wjazd

25.02 11 AF 18.00 (wedle czasu w Colorado Springs, Ameryka Północna)

Pastfinders czym prędzej wjechali do tunelu prowadzącego w głąb kompleksu NORAD. Jim, Kim (lub Lim), Saad oraz ostatni z żołnierzy Pastfinderów zostali na zewnątrz, zajmując pozycje wokół wejścia. Ten ostatni rozłożył się ponad wjazdem, pośród wypalonych przez słońce kamieni. I czekał.

Maszyny doskonale wiedziały, że ze zniszczonej na stadionie bazy wyrwał się konwój pojazdów. Teraz zdecydowały się sprawdzić, co ludzie planują. Kiedy Zack Montana, reszta Pastfinderów oraz James obmyślali sposób przedostania się przez ciężkie stalowe wrota położone w bocznej ścianie tunelu jakieś 200 metrów od wjazdu do niego, Jim i Lim (albo Kim) dostrzegli ruch pośród wraków pojazdów na drodze dojazdowej do NORADu. Saad, zamaskowany termicznie i optycznie, rozłożony za ciężkim karabinem snajperskim omiótł przedpole celownikiem i wyłapał kilka dron zwiadowczych a za nimi… ciężkiego warbota – antropoidalną maszynę bojową, uzbrojoną po cyfrowe zęby. Działko plazmowe, karabin szynowy i kilka innych śmiercionośnych niespodzianek.

Warbot pod sensorycznym parasolem dron zbliżał się do pozycji ludzi w dość szybkim tempie. Saad zdołał odstrzelić jedną z dron, ale po widowiskowej kontrze kierowanymi mikropociskami zeskoczył ze swej kryjówki (gdzie został namierzony) i z pozostałymi komandosami ewakuował się do wnętrza tunelu. Ucieczkę osłaniał żołnierz, który przed samym wejściem do kompleksu oberwał ładunkiem plazmy. Pozostały po nim jedynie dymiące buty ze zwęglonymi resztkami nóg.

Po opisie pozostałości żołnierza trafionego plazmą – jednego z bezimiennych Pastfinderów.

James: Już ma imię. John Podeszwa.

Ariffa: Jak tak nas będzie trafiać ten robot, to będą i inne: John Guzik, John Daszek, John Czapeczka.

Na szczęście specom Zacka udało się otworzyć wrota (ładunkiem ciekłego termitu) i nim warbot zdołał namierzyć kolejny cel, wszyscy uciekli do kompleksu, a Saad z Jamesem zablokowali wejście do niego ciężkim transporterem ekspedycji.

Kompleks wydawał się wymarły, na jego podłodze zalegała gruba warstwa pyłu, który podniósł się tumanem, gdy pierwsi z ludzi zagłębili się w mroczne korytarze NORADu. James pierwszy sprawdził pochodzenie owych drobin. Sporo były nieaktywnymi nanoidami obcego pochodzenia. A reszta… Trudno rzec. Chyba to James jako pierwszy rzucił, że to chyba ci, którzy tworzyli załogę NORADu do samego końca. To oni nadzorowali Ewakuację i oni zginęli, gdy nanoplaga TYTANów dostała się w jakiś sposób do wnętrza kompleksu. Faktycznie, członkowie ekspedycji nigdzie nie znaleźli żadnych ciał…

Zack i reszta pospiesznie odpalili dodatkowego nanoroje strażnicze, zdając sobie jednak sprawę z tego, że jeśli wrogie nanoidy się uruchomią, to będą mieć ledwie kilka minut na ucieczkę, nim ich systemy obronne ulegną atakowi mikroskopijnych maszyn. A na zewnątrz pozostał jeszcze warbot.

Kiedy Zack, Gaspar i pozostali naukowcy odpalali komputery, szykowali sprzęt i rozstawiali oświetlenie (i wyjęli z transportera komorę leczącą z ciężko ranną Ariffą oraz ciężko rannego trojaczka zagłady – Jimu lub Lima lub Kima :)), Saad, James i operatorzy Pastfinderów zajęli pozycje wokół wejścia. Warbot przeciął część pancerza transportera, a potem zwyczajnie odsunął pojazd i wstrzelił do środka kilka granatów termobarycznych. Eksplozja raniła BG i kilku obrońców (mocno oberwał Saad), ale nie uszczupliła znacząco potencjału obronnego. Następne 12 sekund upłynęło w wizgu karabinków szturmowych, eksplozjach granatów i rakiet, dudnieniu działka warbota. Zginął jeszcze jeden z techników, ale ostatecznie warbot, wielokrotnie trafiany z rozmaitej broni, zamienił się w na wpół stopiony wrak. Ten atak jeszcze został odparty, ale czas naglił. Kolejny szturm maszyn mógł okazać się dla ekspedycji ostatnim.

Pastfinderzy i BG podzieleni na kilka ekip rozpoczęli błyskawiczną eksplorację kompleksu. Stare zabezpieczenia grodzi i wrót padały pod mało finezyjnymi, ale skutecznymi atakami nowoczesnego oprogramowania szturmowego,a gdzie software nie pomagał, używano materiałów wybuchów.

W znalezionym po kwadransie centrum kontroli technicy Zacka podłączyli się pod bazy danych i zgrali wszystko na zewnętrzne nośniki. Ogromna ilość niezwykle cennych informacji:

 • zapis przebiegu Ewakuacji (pełne składy flot ewakuacyjnych, co ciekawe, jedna nie odleciała, promy i ciężkie lądowniki pozostały w dwunastu bazach w promieniu 70 kilometrów, w tym w Fort Carson i USAF Peterson Air Base położonych w pobliżu Colorado Springs)
  • z przebiegu Ewakuacji wynika, że wybrani politycy woleli ewakuować majątek, sprzedali się korporacjom etc., wśród nich znajduje się kilku notabli korporacyjnych (w większości z Konsorcjum Planetarnego, w tym Randall Vox), polityków i dowódców Republiki Jowisza oraz Arisa (pracodawczyni BG, szefowa Gwiezdnej Rady Wenus, która wówczas była wysoko postawionym urzędnikiem hiperkorporacji Solaris)
  • Mąż Tate Markess, generał Leon Markess zginął, gdy jego bazę trafił pocisk z massdrivera wystrzelony z Luny z polecenia Avry Don. Istniało zagrożenie, że TYTANi zdobędą bazę i przejmą przebywających tam ludzi
  • sporo zapisów o działaniach takich rodzin z obecnego Konsorcjum jak klan Yamafuku, Marathi, Orson Pournelle (tu o dziwo pozytywnie), Ayn Zamyatin
  • położenie schronów ego (w każdym od 100 do 400 tysięcy ludzi uploadowanych do banków danych), ludzie w nich mają swoją simulspace i zasilanie na 12 lat:
   • NORAD – pod centrum dowodzenia, zainfekowany
   • Apallachy
   • Prism – podwodna baza u wybrzeży Kalifornii
   • Alaska – w szczycie McKinnley
   • Chicago – 500 metrów pod ziemią, zapewne zniszczony
   • Oceania 12 – na dnie Zatoki Meksykańskiej
   • Tuxtepec (Meksyk) – pod jeziorem w pobliżu miasta o tej nazwie
   • położenie dwu schronów z zahibernowanymi ludźmi (ok. 20 tysięcy w pierwszym i 200 tysięcy w drugim), ludzie w simulspace, zasilanie na 12 lat:
    • Great Bear Lake – zatopione habitaty w jeziorze
    • park Yellowstone – potężny habitat korzystający z naturalnej energii superwulkanu
    • kody startowe statków kosmicznych w Fort Carson i USAF Peterson Air Base.

Wiele z tych informacji dawało nowe cele reklamytywistom. Niektóre (jak te dotyczące Arisy czy męża Tate Markess) były politycznymi dynamitami, które mogły sporo namieszać w geopolitycznej sytuacji.

25.02 11 AF 20.00 (wedle czasu w Colorado Springs, Ameryka Północna)

Po zdobyciu informacji pozostali przy życiu członkowie ekspedycji zapakowali się do pojazdów i ruszyli na pełnym gazie w stronę Colorado Springs. Co prawda nie mieli żadnego pojazdu kosmicznego, by uciec z Ziemi, ale wedle danych zdobytych w NORADzie, w bazach lotniczych ukryto ich wystarczającą ilość, by Pastfinderzy mogli wydostać się z Ziemi… wraz z trzema setkami ocalonych!

ruiny

25.02 11 AF 21.30 (wedle czasu w Colorado Springs, Ameryka Północna)

Konwój wpadł do zrujnowanego miasta i, zestrzeliwując co ciekawsze drony zwiadowcze, przedostał się w rejon Enklawy. Jak łatwo się domyśleć porzuceni ledwie dzień wcześniej, nie przyjęli zbyt przyjaźnie BG, ale krótka rozmowa z Gregiem Sullivanem (przywódcą Enklawy) oraz kapitan Victorią Rhames (dowódcą żołnierzy Enklawy) zmieniła nastawienie Ziemian. Opracowano nowy plan. Plan ewakuacji Enklawy… Nie sami Pastfinderzy mieli wydostać się z matni. Wszyscy ocaleni mieli odnaleźć swój dom gdzieś poza Ziemią, na początek w Vo nguyen, pod opieką Tate Markess.

26.02-04.03 11 AF (wedle czasu w Colorado Springs, Ameryka Północna)

W ciągu następnych kilku godzin Zack i reszta złapali kontakt z pozostającym na orbicie „Texasem”. Swivewing Lisa obiecała wszelkie możliwe wsparcie, skontaktowała się także z Markess, która pod pewnymi warunkami (maksymalne bezpieczeństwo, kwarantanna etc.) zgodziła się przyjąć trzystu ocalonych (i prawie 2 tysiące stosów korowych z tych, którzy w ciągu ostatnich 10 lat nie mieli tyle szczęścia). Pozostały przygotowania.

Na początek wyleczono komandosa Pastfinderów i Ariffę, którzy zostali ciężko ranni podczas strzelaniny ze zbuntowanym kombinezonem Jamesa (poprzednia sesja), oczywiście przez Jamesa :).

Co dalej robić? Dyskusja.

Ariffa [ciężko ranna]: Odpocznijmy kilka dni.

James [złośliwie]: A co? Ranna jesteś?

Ariffa [imitując strzał w pysk na odlew]: CHLAST!

Trzeba było się przedrzeć na teren którejś z baz (wybrano bliższą – Carson), a następnie przewieźć do niej trzy setki ludzi. Potrzebne były pojazdy. O to zatroszczył się Saad, technicy Enklawy i Pastfinders. W nanofabrykatorach Pastfinederów wyprodukowano części zamienne i zdołano naprawić i dopancerzyć trzy autobusy oraz jeden ciężki buldożer, który miał torować drogę przez ruiny. Konwój miał zamykać transporter PF. Wszystkie pojazdy uzbrojone w posiadaną broń ciężką, głównie karabiny maszynowe.

C.d. dyskusji, BG w ciągu tygodnia mogą przygotować tylko pięć pojazdów do ewakuacji ocalonych.

James [rozmarzony]: A jakby tak taki wielki dźwig z wielką kulą…

MG [do Ariffy, jedynej rozsądnej]: Jak oni szybko przechodzą od ratowania wszystkich do rozwalania wszystkiego.

Ariffa: Niepokojąco szybko.

Saad: A ilu by się ludzi zmieściło na takiej kuli?

MG: Tylko Miley Cyrus.

W ciągu dwu dni stworzono nową komorę leczącą i w niej poddano procedurze implantowania stosów korowych tych ocalonych, którzy ich nie mieli, czyli ok. 140 ludzi, głównie dzieci. Chodziło o to, że jeśli ktoś zginie, będzie istniała możliwość ocalenia jego ego.

Wyprodukowano ładunki wybuchowe, jedną wyrzutnię inteligentnych mikropocisków dla trojaczków zagłady, stosy amunicji…

To wszystko zajęło tydzień. Pozostało tylko przedostać się do bazy Carson, zdobycie jej, odnalezienie zdolnych do lotu LLOTVów i ucieczka przed wkurwioną Maszyną i jej przydupasami.

Drobiazg.

Reklamy

Komentarze 3

 1. Raporty z Eclipse Phase są tak zajebiste że aż bym sobie pograł i nawet kupiłem podręcznik i było to dobrze wydane dużo złotych 🙂

 2. Dziękować. Faktycznie, uważam, że to jeden z najbardziej konsekwentnie i sensownie napisanych systemów. Przydatne suplementy, sporo pomysłów, fajny, spójny świat. Początkowo ciężko ogarnąć, bo możliwości są gigantyczne, ale z każdą kolejną sesją jest coraz lepiej. Co do pomysłów na przygody. Po przeczytaniu jednego dodatklu (Sunward) wynotowałem ok. 50ciu.

 3. Wszystko fajnie pięknie. szkoda tylko, że nie opisałeś tej epickiej walki z warbotem w wejściu do NORADu.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s